Пошук

Художник

"Художник – людина, яка пише те, що можна продати. А хороший художник – людина, яка продає те, що пише". Пабло Пікассо.

Художники займаються вираженням ідей, думок і почуттів найрізноманітнішими способами. В класичному розумінні засобами вираження художника є фарби і полотно, а також глина, метал, тканина, скло, дерево, текстиль, пластмаса, фото- і відеотехніка, комп'ютерні технології та багато різноманітних матеріалів і засобів. Розрізняють такі види образотворчого мистецтва: живопис, графіка, скульптура, кераміка, художнє склороблення (стеклоделие), художня обробка металів, дизайн текстилю, художні прикраси і ковальське мистецтво, кераміка, художня обробка шкіри, відео- і комп'ютерне, рекламне мистецтво, мистецтво фотографії тощо. Художники працюють в театрах, рекламних фірмах, фабриках, в дизайнерських бюро, художніх ательє та в компаніях, де потрібна їхня професійна допомога.

Завданнями художника є:
- створювати образотворчі або абстрактні тривимірні або рельєфні форми, використовуючи і комбінуючи такі матеріали: дерево, камінь, глина, скло, метал, текстиль, папір, полотно тощо;
- створювати образотворчі або абстрактні малюнки і картини, використовуючи олівці, чорнила, туш, крейду, масляні фарби, акварель або застосовуючи іншу техніку; створювати малюнки і гравіювати або втілювати їх у металі, дереві або інших матеріалах;
- створювати фото- і відеотвори, інсталяції і так звані performance; створювати ескізи, змальовуючи людей і події (часто у формі карикатури); оформлювати та ілюструвати книги, журнали, плакати, рекламу тощо.

Більшість вільних художників працюють як підприємці-фізичні особи. Професія художника, загалом, вимагає дуже великих витрат. Будучи представником вільної професії, художник працює на госпрозрахунку. Він сам забезпечує себе засобами праці і приміщення. Йому самому також доводиться шукати можливості для експонування, знайти кошти для підвищення своєї кваліфікації і організації персональних виставок. Він повинен бути продавцем самого себе і сам робити собі рекламу, щоб знайти покупців для своїх робіт.
Велика кількість дипломованих художників є членами Спілки художників, яка допомагає художникам організовувати виставки, художні заходи та інші проекти.

Умови праці
Місцем роботи художника, в більшості випадків, є ательє або майстерні.
Робочий час художника тяжко точно визначити. Якщо, крім своєї основної роботи, він працює ще десь, то йому доводиться виконувати свою роботу відповідно до графіка роботи. На роботу художника впливає сезонність, оскільки зі зміною пори року збільшується або зменшується кількість денного світла. Оскільки багато художників вважають, що краще працювати при денному світлі, то найсприятливішими періодами творчості є весна і літо, але це дуже індивідуально.
Є художники, що працюють за встановленим графіком роботи та укладеним з підприємством договором. Час і темп роботи може визначати тривалість проекту, термін замовлення або виставки.
Медичні протипокази
Художником тяжко працювати людині, схильної до алергії на фарби та інші хімічні речовини.

Знання, вміння, риси характеру
Для того, щоб стати професійним художником, перш за все, потрібно мати талант. Проте одного лише таланту недостатньо, треба ще багато вчитися і постійно працювати. Необхідно знати історію мистецтв, відповідну термінологію, техніку і матеріали, вміти робити ескізи і замальовки.
Художник повинен мати відчуття композиції і кольору, вміти аналізувати і синтезувати. Він повинен вміти економно і раціонально використовувати ресурси. Це стосується як вибору засобів і матеріалів для роботи, їх використання і зберігання, витрат матеріалу і обліку робочого часу, так і організації роботи інших людей і управління ними.

Роботі художником сприяють такі риси характеру як: творчі здібності, візуальна пам'ять, самобутнє бачення світу, умілі руки, точність, послідовність, логічне мислення і готовність до навчання.

Вимоги до освіти і можливості навчання
Щоб стати художником, необхідно здобути вищу освіту (досвід роботи необов’язковий), або середню-спеціальну освіту (з досвідом від 3-х років). У Естонії, наприклад, найбільшим університетом, що надає вищу художню освіту, є Естонська художня академія, де можна вивчати всі основні види мистецтва. Кафедра вільних мистецтв дає змогу вивчати графіку, живопис і скульптуру. На факультеті дизайну навчають за спеціальностями «художня обробка шкіри», «художнє скло», «створення художніх прикрас», а також «ковальське мистецтво» і «кераміка».

Навчаючись у гімназії, майбутньому художнику слід звертати увагу на уроки мистецтва і праці, а також на інші дисципліни, що розвивають діяльність рук. Корисно навчатись у художній школі або гуртку.


Заробіток
Художники, що працюють у фірмах, установах, театрах, телебаченні, рекламному бюро тощо, хоча і мають конкретний дохід, проте назвати розмір їх середньої заробітної плати складно. Прожити на кошти, що отримані лише від продажу своїх робіт, можуть небагато художників. Дохід багато в чому залежить від того, наскільки вдало продаються роботи в художніх салонах або через прямі контакти. “Вільні” художники отримують додатковий заробіток, зокрема, працюючи, наприклад, вчителем або викладачем малювання.

Немає коментарів:

Дописати коментар